Fullsatt kirke til jazzgudstjeneste under Sildajazzen

Regnet høljet ned ute, men inne var kirken fullsatt. Den årlige jazzgudstjenesten under Sildajazzen samlet menighetene i Haugesund til gudstjeneste med jazz, fire dåp og nattverd. 

Tradisjonen med jazzgudstjeneste i forbindelse med Sildajazzen holder seg sterk. Søndag samlet menighetene i Haugesund seg til felles gudstjeneste i Skåre kirke. 

Det kraftige regnværet denne søndagen hindret ikke folk i å komme. Kirken ble fullsatt. 

Fire barn ble døpt 

For fire familier ble jazzgudstjenesten også rammen rundt en viktig dag. Fire barn ble døpt under gudstjenesten. 

Dermed møttes flere sider av kirkelivet denne søndagen: dåp og nattverd, menighetsfellesskap og jazzmusikk under en av årets store festivalhelger i Haugesund. 

For dåpsfamiliene ga den fullsatte kirken og musikken en helt spesiell ramme rundt dåpsdagen. 

Samlet menighetene i byen 

Jazzgudstjenesten var denne søndagen felles gudstjeneste for menighetene i Haugesund. Det ble derfor ikke holdt ordinære gudstjenester i de andre kirkene i byen. 

Årets husband besto av kantor John-Olof Svensson Haakonseth, Geir Magne Fossmark på gitar og Christoffer Hafsahl på trommer. Rebekka Eide Torbjørnsen var solist. 

Med en fullsatt kirke også i år viste jazzgudstjenesten at tradisjonen fortsatt står sterkt under Sildajazzen. 

 

Forrige
Fyll en hel eske med bruktklær for 150 kroner
Neste
Jazzgudstjenesten samler Haugesund under Sildajazz
Fra lys til mørke – nå forteller Heidi sin historie i Haugesund
Haugesunds kirker markerer kong Haralds gravferd
Fra gule lapper til konkrete planer i Rossabø
Fra lys til mørke – nå forteller Heidi sin historie i Haugesund
Haugesunds kirker markerer kong Haralds gravferd
Fra gule lapper til konkrete planer i Rossabø
Påmeldingen til Barn Er Bra! er åpnet

Fra arkivet